IE 2018

0. Ivon 629 17.06.09 10:28 Сейчас в теме

ФИО и должности в винительном и дательном падеже (укр)

Склонение ФИО и должностей сотрудников в винительный и дательный падеж на украинском языке

Перейти к публикации

Комментарии
Избранное Подписка Сортировка: Древо
1. AnSk 17.06.09 10:28 Сейчас в теме
2. Ivon 629 17.06.09 12:31 Сейчас в теме
(1) Скорее всего ты попытался качать, когда я заливал новый файл обработки.
3. arithmometr 150 17.06.09 17:55 Сейчас в теме
Обработка нужная, но
ФИО: Зубрицька Марія Іванівна
Звільнити: Зубрицька Марію Іванівну
Нарахувати: Зубрицька Марії Іванівні
Должно быть
Звільнити: Зубрицьку Марію Іванівну
Нарахувати: Зубрицькій Марії Іванівні
4. Ivon 629 17.06.09 17:58 Сейчас в теме
(3). Знаю. Вчера только написал и выверял, вроде все нормально проверил, но... сегодня написал отчетик, которым проверил алгоритм. В общем только что все пофиксил, так что через минут 5 будет обновление. Там исправление всего, что нашел + склонение должностей, написанных через дефиз.
5. Ivon 629 17.06.09 18:09 Сейчас в теме
(3). Обновился.Если кто райдет ошибки - пишите. Будем фиксить.
6. arithmometr 150 17.06.09 18:44 Сейчас в теме
Уже лучше
Думаю нужно еще "причесать"

5. Відмінювання прізвищ

1. Жіночі й чоловічі прізвища на -а, -я, що належать до іменникового типу, відмінюються, як іменники І відміни:
Н Кизима Вечеря Зизанія
Р. Кизими Вечері Зизанії
Д. Кизимі Вечері Зизанії
З. Кизиму Вечерю Зизанію
О. Кизимою Вечерею Зизанією
М. при Кизимі при Вечері при Зизанії
У прізвищах з основою на г, к, х на зразок Ремига, Панібудьласка, Саламаха при відмінюванні відбуваються чергування, як і у відповідних загальних назвах: порекомендувати добродієві Ремизі; надіслати громадянинові Панібудьласці; доручити справу менеджерові Саламасі.
2. Жіночі прізвища на -а, -я та чоловічі прізвища на -ий, -ій, що належать до прикметникового типу, відмінюються як відповідні прикметники: Красовська, Красовської, Красовській; Щасливий, Щасливого, Щасливому
3. Жіночі прізвища на -о, -й і на приголосний не відмінюються: надати право Горицвіт Любові Володимирівні; засвідчити підпис Іваненко Світлани Ігорівни; привітати Колодій Ларису Святославівну.
4. Чоловічі прізвища на -о та на приголосний (крім тих, що утворилися за допомогою присвійних суфіксів) відмінюються як відповідні іменники ІІ відміни:
Біжко, Біжка, Біжкові (-у); Сокур, Сокура, Сокурові (-у). Прізвища на -ьо
! відмінюються, як відповідні іменники ІІ відміни: Кузьо, Кузя, Кузеві (-ю).
5. Чоловічі прізвища, утворені за допомогою присвійних суфіксів -ов, -ів
(-їв), -ин, -ін (-їн) відмінюються, як іменники твердої групи ІІ відміни, але в
О. відмінку вони мають прикметникове закінчення –им: Іванов, Іванова, Іванову, Івановим; Романів, Романова (-іва), Романову (-іву), Романовим; Гоїн, Гоїна, Гоїнові (-у), Гоїним; Рощин, Рощина, Рощинові (-у), Рощиним.
6. Не відмінюються псевдоніми та слов’янські прізвища на е, і (Ле, Трублаїні), а також прізвища іншомовного походження на і, е, у, о (Ганді, Гете, Шоу, Гюго).
Примітка. Прізвища, що походять від назв тварин, предметів, загальних назв людей за певною ознакою, в офіційних текстах рекомендується вживати в поєднанні з ім’ям, назвою посади тощо: привітати добродія Зайця Миколу Андрійовича, оголосити подяку Корж Галині Петрівні.
7. Ivon 629 18.06.09 14:41 Сейчас в теме
(6). Спасибо. Совсем падежи забыл. Оказывается я делал не родительный, а винительный падеж. Сейчас изменю название обработки. Все падежи делать не буду, поскольку нет необходимости и времени. Может кто возьмется за работу и доделает недостающее...
8. h_vitya 24.11.11 19:55 Сейчас в теме
arithmometr пишет:
Уже лучше
Думаю нужно еще "причесать"

5. Відмінювання прізвищ

1. Жіночі й чоловічі прізвища на -а, -я, що належать до іменникового типу, відмінюються, як іменники І відміни:
Н Кизима Вечеря Зизанія
Р. Кизими Вечері Зизанії
Д. Кизимі Вечері Зизанії
З. Кизиму Вечерю Зизанію
О. Кизимою Вечерею Зизанією
М. при Кизимі при Вечері при Зизанії
У прізвищах з основою на г, к, х на зразок Ремига, Панібудьласка, Саламаха при відмінюванні відбуваються чергування, як і у відповідних загальних назвах: порекомендувати добродієві Ремизі; надіслати громадянинові Панібудьласці; доручити справу менеджерові Саламасі.
2. Жіночі прізвища на -а, -я та чоловічі прізвища на -ий, -ій, що належать до прикметникового типу, відмінюються як відповідні прикметники: Красовська, Красовської, Красовській; Щасливий, Щасливого, Щасливому
3. Жіночі прізвища на -о, -й і на приголосний не відмінюються: надати право Горицвіт Любові Володимирівні; засвідчити підпис Іваненко Світлани Ігорівни; привітати Колодій Ларису Святославівну.
4. Чоловічі прізвища на -о та на приголосний (крім тих, що утворилися за допомогою присвійних суфіксів) відмінюються як відповідні іменники ІІ відміни:
Біжко, Біжка, Біжкові (-у); Сокур, Сокура, Сокурові (-у). Прізвища на -ьо
! відмінюються, як відповідні іменники ІІ відміни: Кузьо, Кузя, Кузеві (-ю).
5. Чоловічі прізвища, утворені за допомогою присвійних суфіксів -ов, -ів
(-їв), -ин, -ін (-їн) відмінюються, як іменники твердої групи ІІ відміни, але в
О. відмінку вони мають прикметникове закінчення –им: Іванов, Іванова, Іванову, Івановим; Романів, Романова (-іва), Романову (-іву), Романовим; Гоїн, Гоїна, Гоїнові (-у), Гоїним; Рощин, Рощина, Рощинові (-у), Рощиним.
6. Не відмінюються псевдоніми та слов’янські прізвища на е, і (Ле, Трублаїні), а також прізвища іншомовного походження на і, е, у, о (Ганді, Гете, Шоу, Гюго).
Примітка. Прізвища, що походять від назв тварин, предметів, загальних назв людей за певною ознакою, в офіційних текстах рекомендується вживати в поєднанні з ім’ям, назвою посади тощо: привітати добродія Зайця Миколу Андрійовича, оголосити подяку Корж Галині Петрівні.
Показать

Было бы хорошо найти внешнюю компоненту NAMEDECL для склонения в укр. языке...
9. PetMal 29.01.12 12:08 Сейчас в теме
Обработку посмотрел, нужная штуковина, но правильно работает только в отдельных случаях. Включил в конфигурацию с договорами (там нужно склонение) и посыпалось много нареканий. Видно фамилии наши склоняются трудно и написать 100% правильную обработку не получилось в прогов из 1с. Библиотека есть только для русского языка. Тогда я сделал поле в котором пользователь вносит или редактирует сам окончательный вариант фамилии и тогда уже выводит на печать. За идею спасибо!
10. Aksusha 05.06.13 10:54 Сейчас в теме
Просклоняйте, пожалуйста моё имя
Аксиния
Оставьте свое сообщение
Новые вопросы с вознаграждением
Автор темы объявил вознаграждение за найденный ответ, его получит тот, кто первый поможет автору.

Вакансии

Программист 1С
Нижний Новгород
зарплата от 120 000 руб.
Полный день

Программист 1С
Санкт-Петербург
зарплата от 120 000 руб.
Полный день

Программист 1С
Новосибирск
зарплата от 80 000 руб. до 100 000 руб.